FABER® to system najnowszej generacji do diagnostyki molekularnej alergii. W jego skład wchodzą:
test in vitro oznaczający swoiste immunoglobuliny E (sIgE) w surowicy krwi;
dostęp do platformy CDRS, na której można przeglądać swój wynik online.
Test III generacji FABER® został wykonany w oparciu o technologię nanocząsteczek, na których prezentowane są alergeny. Powstał w wyniku połączenia wiedzy ekspertów z dziedzin: diagnostyki multiparametrowej, biochemii białek, technologii informatycznej i diagnozy klinicznej.
FABER® oznacza przeciwciała E wobec 244 komponentom alergenowym
– 122 ekstraktom i 122 molekułom – ze 123 źródeł alergenowych.
Jak działa test FABER®
U osób uczulonych alergeny mogą powodować wytwarzanie przeciwciał E (IgE). Alergeny zbudowane są z wielu różnych białek. Podobne białka mogą występować w różnych miejscach, np. w alergenach pokarmowych i wziewnych, co jest przyczyną występowania tzw. reakcji krzyżowych. Przy pomocy testu FABER® można sprawdzić występowanie reakcji krzyżowych, ponieważ bada on nie tylko całe alergeny, ale i poszczególne białka.
Test FABER® zalecany jest w przypadku:
alergicznego nieżytu nosa, zapalenia spojówek, astmy, pokrzywki, reakcji na pokarmy związanej z bólem brzucha i biegunką, uczulenia na owady lub lateks;
pojawienia się więcej niż jednego objawu w tym samym czasie i objawów spowodowanych przez różne czynniki;
gdy wprowadzona dieta eliminująca podejrzane pokarmy nie przynosi rezultatów i jeśli unikanie alergenu nie przynosi poprawy twojego stanu zdrowia;
wysokich wartości całkowitego IgE czy eozynofilów.
Przygotowanie do badania
Test nie wymaga specjalnego przygotowania czy przerywania leczenia, w tym także lekami przeciwalergicznymi. Do badania potrzebna jest niewielka ilość krwi, która może zostać pobrana o dowolnej porze dnia. Test bez obaw można wykonać w każdym wieku.
Wynik na platformie CDRS
Pacjent otrzymuje wynik zarówno w formie tradycyjnej, jak i dynamicznej prezentowanej online na platformie CDRS. Wersja online zawi
era indywidualną interpretację wyniku, na którą składają się m.in. informacje na temat źródeł alergizujących, najczęstszych objawów wywoływanych przez badane alergeny czy możliwe reakcje krzyżowe.
Analiza wyników testu jest wykonywana przy pomocy nowoczesnych technologii informatycznych i oparta na doświadczeniu alergologów molekularnych z Centrum Alergologii Molekularnej CAAM w Rzymie.
Więcej szczegółów na temat systemu FABER® dostępnych jest na stronie www.fabertest.pl.
W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.