Rynek zdrowie

Zawiera artykuły ze wszystkich działów
  1. Jeszcze bezpieczniejsze i dużo krótsze operacje, z zaledwie kilkumilimetrowym nacięciem, bez ryzyka dużych krwawień i powikłań – takie możliwości stwarza wysokiej klasy angiograf pracujący od niedawna w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. To jedyny taki aparat w północno-wschodniej Polsce i jeden z nielicznych działających w szpitalach pediatrycznych w kraju.
  2. Szpitale Pomorskie sp. z o.o. będące podmiotem Samorządu Województwa Pomorskiego, zakupiły od firmy Synektik system do chirurgii małoinwazyjnej da Vinci X. Wartość netto podpisanych umów opiewa na kwotę 7,8 mln złotych.
  3. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano rozporządzenie dotyczące specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów. Umożliwi ono między innymi lekarzom posiadającym tytuł specjalisty w dziedzinie gastroenterologii dziecięcej odbywania szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie transplantologii.
  4. Jakich leków dzisiaj najbardziej brakuje w aptekach? Jakie są przyczyny tych braków oraz jak zwiększenie marży na leki refundowane mogłoby przełożyć się na funkcjonowanie aptek? Na te pytania opowiada mgr farmacji Olga Sierpniowska.
  5. Ministerstwo Zdrowia finansuje program profilaktyczny, związany z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Prowadzi go szpital w Krakowie. Resort podaje wymagania względem uczestników.

 

Our website is protected by DMC Firewall!